Hemen İş İlanı Ver Hızlı Menü
Aşagıdaki menü yardımı ile aradığınız bilgiye kolayca ulaşabilirsiniz.

İşkur Kurumsal Bilgi

İŞKUR’un e-dönüşüm projesindeki hedeflerinden biri, iş arayanların ve işverenlerin Kurum ile ilgili işlemlerini internet erişimlerinin bulunduğu her noktadan gerçekleştirebilmeleridir. Kurum hizmetlerinden yararlanmak için İŞKUR sitesinden üye olmak gerekir.

İŞKUR internet sayfalarına tarayıcınızın adres çubuğuna www.iskur.gov.tr yazarak ulaşacağınız ana sayfamızdaki "İş Arayan Girişi" veya “İşveren Girişi” linkleri ile girilebilmektedir.

Üyelerin hesaplarını etkinleştirebilmeleri için mutlaka e-posta veya GSM numarası bilgilerinden en az birini sisteme girmeleri gerekmektedir. e-posta veya GSM numarasının doğru olarak girilmesine dikkat edilmelidir. İletişim bilgilerinin yanlış girilmesi halinde,onay kodu ulaşmayacağından, üyelerin hesaplarını etkinleştirmesi internet üzerinden mümkün olmayacaktır. Bu durumda en yakın İŞKUR birimine müracaat etmeleri durumunda hesapları etkinleştirilebilecektir.

Üyeler; son işlem tarihinden itibaren 1 yıl boyunca sisteme giriş yapmaz ise üyelikleri pasife alınır. Bu süre özürlü ve eski hükümlü kayıtlarında 2 yıldır. Üyeliklerin pasife alınma tarihinden itibaren 1 yıl içerisinde sisteme giriş yapılmaz ise kayıtlar kaldırılır. Bu süre özürlü ve eski hükümlü kayıtlarında 2 yıldır.

Öncelikli olarak kayıt olan kişilerin kayıtları; aktif ve pasifteki bekleme sürelerini doldurmaları, kamu sektörüne işe yerleştirilmeleri ve kendi istekleri ile sistemdeki kayıtlarını kaldırmaları halinde işlemden kaldırılacaktır. Bu kişilerin yeni kayıt için Kurumumuza başvurmaları halinde eski kayıt tarihleri geçerli olmayacak, yeni kayıt tarihi ile kayıt oluşturulacaktır.

Üyeler tarafından 15 gün içinde okunmayan mesajlar silinir. Üyeler kendileri ile ilgili bilgilerde gerektiğinde değişiklik ve ekleme yapabilir. Eski hükümlü, özürlü, terörden etkilenen ve öncelikli olarak üye olmak için, ilgili belgeleri 15 iş günü içinde Kurumumuz birimlerinden birine onaylatılması gerekir. Belgelerin “Onaylama” işlemi yaptırılmaz ise bu kişilerin kaydı normal kayıt gibi işlem görür.

İŞKUR; onay numarası ve geçici şifre gönderme dışında, e-mail veya SMS yoluyla başka bir şekilde şifre işlemi yaptırmamaktadır.

İŞKUR; e-mail veya SMS yoluyla, iş arayan/işverenlerin, kişisel/kurumsal bilgilerini istememektedir.

İŞKUR; e-mail veya SMS yoluyla iş arayanlara açık işler hakkında bilgi vermekte, davet seçme ve uygunluk bildirimi göndermekte; işverenlere onay, işgücü istemi onay/iptal bilgileri göndermektedir.

Şifre gerektiren alanlara giriş yaparken, rakam ve harflerin yerine " * " işareti gözükmelidir.

Güvenlik açısından alınması gereken en önemli önlem kullanıcı adı ve şifre bilgilerinin gizliliğini sağlamak ve üçüncü şahıslarla bu bilgileri paylaşmamaktır.

Şifrenizi belli periyotlarda değiştirerek güvenliğinizi daha da artırabilirsiniz.

Şifrenizi bir yere yazmayın, bilgisayarınız veya tarayıcınıza kaydetmeyin.

Şifrenizi belirlerken e-posta veya mesaj alma-gönderme gibi diğer internet hizmetlerine erişim için kullandığınız bilgileri birebir kullanmaktan kaçınınız.

İsim, yaş günü veya telefon numarası gibi, başka kişilerin tahmin edebileceği kolay şifreler kullanmaktan kaçınınız.

Bilgisayarlarınızda sadece tanıdığınız kaynaklardan elde ettiğiniz programları kullanmanız tarafımızca önerilmektedir.

İnternet'ten herhangi bir şey indiriyorsanız, anti-virüs yazılımınız çalışır durumda olmalıdır.

Bir uygulamayı çalıştırmak için, e-posta'ya eklenmiş bir dosyayı çalıştırmayınız. Önce ekli dosyayı bilgisayarınızdaki bir dizine kopyalayıp, daha sonra virüs programı ile kontrol edip dosyayı açmanız daha güvenli olacaktır.

İŞKUR başkalarına ait ve halka açık bilgisayarlardan İş Arayan/İşveren işlemleri yapmamanızı tavsiye etmektedir. Halka açık bilgisayarlarda, hesap bilgilerinizi ve kişisel şifrelerinizi ele geçirmekte kullanılan çeşitli kırma (hacking) programlarının kullanılmadığını garanti etmek mümkün değildir.

işbulurum.com.tr

iş ilanları

Veri İşleniyor. Lütfen Bekleyin..