Hemen İş İlanı Ver Hızlı Menü
Aşagıdaki menü yardımı ile aradığınız bilgiye kolayca ulaşabilirsiniz.


İş İlanı Ver


İş Ara


Kayıt Ol


Giriş Yap


İletişim

Hızlı Menüyü Kapat

Minik arkeologlar Alexandria Troas antik kentinde

 Minik arkeologlar Alexandria Troas antik kentinde

İÇDAŞ'ın "Minik Arkeologlar" adlı sosyal sorumluluk projesi kapsamında, Ezine ilçesine bağlı Dalyan Köyü'nde bulunan Alexandria Troas antik kentinde düzenlenen organizasyona yaşları 7 ile 17 arasında değişen öğrenciler katıldı. Oldukça keyifli görüntülere sahne olan projede öğrenciler arkeoloji bilimini daha yakından tanıma fırsatı bulurken eğlenceli vakit geçirdi. 

Bugüne dek eğitim, spor, kültür ve sanat alanında Çanakkaleli gençler için çok sayıda proje geliştiren İÇDAŞ; Çanakkale’de bulunan Truva, Assos, Parion, Apollon Smintheion ve Alexandria Troas antik kent kazılarına Genel Müdürü Bülend Engin önderliğinde verdiği sponsorluk destekleriyle de geçmiş medeniyetlerin günümüze taşınmasına yardımcı oluyor. "Tarih ve arkeolojik alanlar çocuklar ve gençlerle korunacak" sloganı ile düzenlenen "Minik Arkeologlar" projesi, ülkemizin tarihi eser ve mirasına yönelik farkındalık oluşturmak amacıyla her yıl giderek artan bir katılımla gerçekleştiriliyor. 

Eğlenirken Öğrendiler

Alexandria Troas antik kentinde yaratılan simülasyon kazı alanında uygulamalar yapan öğrenciler, daha önceden toprağa gömülen temsili tarihi eserleri bulmaya çalışarak keyifli bir deneyim yaşadı. Bu sayede hem tarihi eserler çıkarılırken yaşanan zorlukları anlama hem de arkeoloji bilimini daha yakından tanıma fırsatı elde ettiler. 

Alexandria Troas antik kentinde düzenlenen Minik arkeologlar projesine çocukların yanı sıra Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, Ezine Kaymakamı Ali İkram Tuna,  Alexandria Troas Kazı Başkanı Doç. Dr. Erhan Öztepe,  İÇDAŞ Sosyal Sorumluluklar Direktörü Suat Karataş, İÇDAŞ Spor Başkan Vekili Selma Tekin, Dalyan Köyü Muhtarı Sadi Çalıkoğu ve Alexandria Troas Kazı ekibi de katıldı. Çocuklarla birlikte incelemelerde bulunarak kazı alanını gezen Vali Orhan Tavlı, "Arkeolojik alanlara yönelik İÇDAŞ’ın desteği için teşekkür ediyoruz. Çocuklarımız, gençlerimiz tarihi mirası geleceğe taşıyacaklar." diyerek projenin önemini vurguladı.

Arkeolojik kazılara verdiği desteklerle tarih bilincinin oluşmasına katkıda bulunan İÇDAŞ, Genel Müdürü Bülend Engin önderliğinde imzaladığı sponsorluk anlaşmalarıyla Çanakkale'de bulunan ve dünya çapında büyük öneme sahip 5 büyük antik kentin kazı çalışmalarına destek oluyor.   

Mine Yaltırık

Mine Yaltırık

Tarih: 07.08.2018 - 16:31:57 Görüntülenme: 1019 Kişi

ÖNE ÇIKAN İŞ İLANLARI

dokuma/arge konusunda tecrübeli kumaş analizi yapabilen yüksekokul veya üniversite mezunu erkeklerde askerlik şartı vardır
23.10.2018 09:02
İlan Detayı
işbulurum loader Veri İşleniyor. Lütfen Bekleyin..