Hemen İş İlanı Ver Hızlı Menü
Aşagıdaki menü yardımı ile aradığınız bilgiye kolayca ulaşabilirsiniz.


İş İlanı Ver


İş Ara


Kayıt Ol


Giriş Yap


İletişim

Hızlı Menüyü Kapat

E-ticaret ve Dijital Pazarlama

37 Takipçı Bu Gruba Katıl Tüm Gruplar
Bülend Engin; Çanakkale’ye mekatronik kampusü Kazandırıyoruz

Mesleki ve teknik eğitim ağırlıklı okulları memleketimize kazandıran İÇDAŞ, Genel Müdürü Bülend ENGİN şimdi de Çanakkale’de “mekatronik kampusü” kazandırmak için çalışmalara başlıyoruz dedi.

Bülend Engin; Çanakkale’ye mekatronik kampusü Kazandırıyoruz

Türkiye’nin önde gelen ağır sanayi kuruluşu İÇDAŞ’ın, eğitim dünyamıza kazandırdığı okullar “teknoloji üssü” bakışıyla projelendiriliyor. Mesleki ve teknik eğitim ağırlıklı okulları memleketimize kazandıran İÇDAŞ, şimdi de Çanakkale’de “mekatronik kampusü” kuruyor. İÇDAŞ A.Ş.’nin kurucularından Tacettin Aslan’ın adının verildiği kampüsün ilk etabı 40 bin metrekare kapalı alana sahip olacak. 

Geçtiğimiz günlerde Biga’da İÇDAŞ Fen Lisesi ile İÇDAŞ Anaokulu’nun açılışından sonra şimdi de Çanakkale’ye “mekatronik kampusü” kazandırılıyor. Mekatronik eğitimi ağırlıklı Tacettin Aslan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi kampusünün temel atma töreni dün yapıldı. Temel atma törenine AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan, İÇDAŞ Yönetim Kurulu Üyesi Naci Aslan, İÇDAŞ Yönetim Kurulu Üyesi Yılmaz Aslan, İÇDAŞ Genel Müdürü Bülend Engin katıldı. 

Tacettin Aslan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi kampusü ilk etapta 40 bin metrekare, ikinci ve üçüncü etapları ile 100 bin metrekare kapalı alana sahip olacak.  Eğitim hayatımızda endüstri 4.0 , kodlama, robotlar, akıllı makinaların  gündeme geldiği bu günlerde henüz üniversitelerde bile olmayan teknolojik donanım Tacettin Aslan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi kampusünde yer alacak. 

Dünyada Endüstri 4.0 dönemine temel teşkil edecek olan ve ülkemizde henüz lise seviyesinde yaygın olmayan “mekatronik” eğitim ve öğrenimi konusunda Çanakkale, bu kampusle öne çıkacak. 

Tahsin DİNÇER

Tarih: 11.07.2018 - 16:31:29 Görüntülenme: 48109 Kişi

işbulurum.com.tr

iş ilanları

Veri İşleniyor. Lütfen Bekleyin..