Hemen İş İlanı Ver Hızlı Menü
Aşagıdaki menü yardımı ile aradığınız bilgiye kolayca ulaşabilirsiniz.


İş İlanı Ver


İş Ara


Kayıt Ol


Giriş Yap


İletişim

Hızlı Menüyü Kapat

Kamu kurumları 100 bin kişiye istihdam sağlayacak

Kamu kurumları 100 bin kişiye istihdam sağlayacak

Sağlık Bakanlığı bünyesinde istihdam etmek üzere 5 bin işçi ararken, Emniyet Genel Müdürlüğü 3 bin komiser yardımcısı için ilan yayınladı. Diyanet İşleri ise yıl sonunda 9 bin 500 din görevlisi alacak. Bunların yanı sıra Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı da cuma günü yaptığı duyuruda toplum yararına çalışma programı alanında 80 bin kişinin işe alınacağını söyledi. Duyuruya göre, kişiler okulların temizlik bakım ve onarım işlerini yapacak.
 
Yıl sonuna kadar kamuya  yaklaşık 18 bin personel alınacak. İlk alımı Sağlık Bakanlığı gerçekleştirecek. Sağlık Bakanlığı, toplam 5 bin 298 kadrolu personel alacağını duyurdu. Başvuruların son tarihi 13 Eylül’e kadar. Emniyet Genel Müdürlüğü 3 bin komiser yardımcısı işçi alımı yapacak. Son başvuru tarihi 19 Eylül olarak açıklandı. Diyanet İşleri ise sene sonuna kadar 9 bin 500 din görevlisine istihdam imkanı sağlayacak. 
 
Engelli ve eski hükümlü olanlar
 
Sağlık Bakanlığı, İŞKUR aracılığı ile 3 bin 591’i kadrolu personel, 431’i engelli ve bin 276’sı eski hükümlü olmak üzere toplam 5 bin 298 personel alacak. İşçi statüsü ile çalışacak olan iköğretim düzeyinde ki adayların başvuru sonuçları noter huzurunda çekilecek kura usulüyle belli olacak.
 
Türkiye genelindeki illerde istihdam edecek 5 bin 298 sürekli işçinin alınacağı kadrolar ise şöyledir; ısıtma ve sıhhi tesisat, inşaat boyacısı, kaynakçı, marangoz ve temizlik görevlisi. Bu kadrolara başvuru yapacak adayların en az ilköğretim mezunu olması, bazı kadrolara başvuracakların da ilgili bölümlerden mezun olması gereklidir. Engelli  başvurusu yapmak isteyen adayların ise yetkili sağlık kuruluşlarından alınan engelliler için sağlık kurulu raporuyla engelli olduklarını belgelendirmeleri gereklidir. Adaylar, İŞKUR üzerinde 4-13 Eylül tarihleri arasında başvuruda bulunmaları gereklidir. Kura çekimi ise 25 Ekim tarihinde gerçekleşecek.
 
Komiser yardımcısı ilanı
 
Emniyet Genel Müdürlüğü ise, kendi bünyesinde istihdam etmek üzere 3 bin komiser yardımcısı alacak. 2019 eğitim yılı için emniyetle bağlantı olmayan lisans mezunları arasında 300’ü kadın, 2 bin 700’ü erkek olmak üzere toplam 3 bin komiser yardımcısı alımı gerçekleşecek. Başvuru tarihleri 6 ve 19 Eylül arasında olacak. Adaylarda olması gereken şartlar ise 30 yaşını doldurmamış, silah taşımaya veya silahlı görev yapmaya hukuki engeli bulunmamak.
 
Diyanet İşleri ise sene sonuna kadar 9 bin 500 din görevlisi alımı yapacak. Aralık ayında olacak sınavlar 6 bini imam, 3 bini Kuran kursu öğretmeni ve 500’ü de müezzin olmak üzere toplam 9 bin 500 personel alınacak. Diyanet İşleri Başkanlığı, son başvuru tarihi 11 Eylül olarak açıklandı. Başvuru yapacak adayların; en az dört yıllık dinî yüksek öğrenim mezunu olması, ihtisas kursu belgesinin olması, ilahiyat alanında doktora yapmış olması ve kamu kuruluşlarında 5 yıl görev yapmış olması gereklidir.

Rekabet Kurumu 20 rekabet uzman yardımcısı alımı yapacak
 
14 kişilik rekabet uzman yardımcılığı kadrosu için iktisat, siyasal bilgiler, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakültelerinden veya işletme mühendisliği ya da endüstri mühendisliği bölümlerinden mezun olanlardan alınacak. 4 kişilik hukuk rekabet uzman yardımcılığı kadrosu için hukuk fakültelerinden alımlar olacak. 2 kişilik bilişim rekabet uzman yardımcılığı için bilgisayar mühendisliği, istatistik ve bilgisayar, matematik ve bilgisayar, endüstri mühendisliği bölümlerinden mezun olanlardan seçilecek. Merkez Bankası ise 100 kişi uzman yardımcısı alımı yapacak. Tam zamanlı ve kadrolu istihdam edilecek uzman yardımcıları adayları için başvuru tarihi 10 Eylül'e kadar devam edecek.
 
80 bin kişiye Çalışma Bakanlığı istihdam imkanı sunacak
 
Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı toplum yararına çalışma programı kapsamında 80 bin kişinin işe alınacağını duyurdur.
 
Konu ile ilgili bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada şu ifadeler söylendi: “Üç bakanlık arasında imzalanacak “Güvenli Okul, Güvenli Gelecek” işbirliği protokolüyle, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullara Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı İŞKUR kanalıyla, okulların temizliği, bakım ve onarımı için Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında 60 bin kişilik ödeneği il müdürlüklerine aktaracak. Ayrıca, okullarımızda yine TYP üzerinden görevlendirilecek yaklaşık 20.000 ‘güvenli eğitim koordinasyon görevlisi’, okul yönetimleri ve okul aile birlikleri aracılığıyla gelişmeleri an be an takip ederek olası sorunlar karşısında gereken tedbirlerin hızlı bir şekilde alınmasını sağlayacaklar. Böylece toplamda 80 bin kişi TYP’den faydalanacak. TYP’ye ilişkin başvurular İŞKUR üzerinden alınırken, program okulların açılmasıyla birlikte başlayacak” denildi. İŞKUR üzerinden alınacak başvuruların ardından program, ders zilinin çalmasıyla birlikte başlayacak. Eğitim öğretim yılı süresince de devam edecek. TYP kapsamında okullarda görev alacak her bir katılımcı için aylık asgari ücret üzerinden ödemeler gerçeklestirilecek.”

Melisa Aksu

Melisa Aksu

Tarih: 10.09.2018 - 16:14:55 Görüntülenme: 2940 Kişi

ÖNE ÇIKAN İŞ İLANLARI

Şirket Sahibine Bağlı Çalışmak Üzere; Müşteri takibi, Teklif oluşturma, Kampanya geliştirme ve takibi, Proje takibi, iş teslim…
08.11.2018 09:57
İlan Detayı
işbulurum loader Veri İşleniyor. Lütfen Bekleyin..