Hemen İş İlanı Ver Hızlı Menü
Aşagıdaki menü yardımı ile aradığınız bilgiye kolayca ulaşabilirsiniz.


İş İlanı Ver


İş Ara


Kayıt Ol


Giriş Yap


İletişim

Hızlı Menüyü Kapat

TÜBİTAK'tan miniklere, 'Düşlerle Bilim' projesi

TÜBİTAK tan miniklere, Düşlerle Bilim projesi

Üniversite çatısı altında gerçekleşen olan 'Düşlerle Bilim' projesiyle 160 okul öncesi ve ilkokul öğrencisi, yaratıcı düşünme ve problem çözme becerilerini geliştirerek minik öğrencilere zevkli anlar yaşatıyorlar.

Anaokulu ve ilkokul öğrencileri için yeni bir proje geliştirildi. TÜBİTAK 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Proje Çağrısı kapsamındaki ‘Düşlerle Bilim’ projesi, İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Çocuk Gelişimi Programı Öğretim Görevlisi Ezgi Oral yönetiminde gerçekleşiyor.

Çalışmaya İzmir’den katılan 80 okul öncesi, 80 ilkokul öğrencisi de teşvik ediyor. Öğrenciler katıldıkları etkinliklerde yaratıcı düşünme ve problem çözme becerilerini geliştiyorlar ve eğitimleri, Karşıyaka Rehberlik ve Araştırma Merkezi'yle İzmir Büyükşehir Belediyesi İzelman AŞ. Anaokulları da destek oluyor.

Öğretim Görevlisi Ezgi Oral, eğitimlerin üniversite bünyesinde çocuklar için oluşturulan sınıflarda yapıldığını belirterek şu şekilde konuştu:

"Bu proje; erken çocukluk dönemindeki bireylerin bilimle tanışmasını, yaratıcı düşünme ve problem çözme becerilerinden yararlanarak bilimsel düşünme süreçlerine katkı sağlamayı amaçlıyor. Çocukların bilime karşı farkındalıklarının gelişmesini hedefliyoruz. Yaptığımız etkinliklerle çocukların yaratıcı düşüncelerinin, sorgulama yetileri ve merak duygularının geliştiğini görebiliyoruz. Bilim, çocukta bu becerilerin desteklenmesi için çok önemli bir araç. Bu nedenle projemizde bilimle yaratıcılığı geliştiren etkinlikler bütünleştirilerek bir eğitim programı yapıyoruz. Eğitimler kapsamında sanat, oyun, drama etkinlikleriyle bahçede gezi ve gözlem, grup çalışmaları, deneyler gerçekleştiriyoruz. Çocukların tüm gelişim alanlarının desteklenmesini amaçlıyoruz. Çocuklar, yaşamın içinde deneyimledikleri bilimi daha rahat anlıyor. Sanat, drama ve ardından oyunla bilimin bütünleşmesi tüm bilgileri keyifli hale getiriyor. Bilimle kurdukları düşler, onlara yeni yollar açacak."

kadir Çelik

kadir Çelik

Tarih: 10.08.2018 - 14:37:00 Görüntülenme: 323 Kişi

ÖNE ÇIKAN İŞ İLANLARI

Dijital pazarlama ve yönetim hizmetleri vermekte olan firmamızda a- Müşteri yönetimi yapabilecek b- Yeni müşteri pazarlama hizmetlerinde…
13.08.2018 12:01
İlan Detayı
işbulurum loader Veri İşleniyor. Lütfen Bekleyin..