Hemen İş İlanı Ver Hızlı Menü
Aşagıdaki menü yardımı ile aradığınız bilgiye kolayca ulaşabilirsiniz.


İş İlanı Ver


İş Ara


Kayıt Ol


Giriş Yap


İletişim

Hızlı Menüyü Kapat

İstihdam Haberleri

38 Takipçı Bu Gruba Katıl Tüm Gruplar
Yeni 50'lik Banknotlar Çıktı!

Banknot ışığa tutulduğunda hologramın üst kısmındaki pencere şeffaf hale geliyor ve Yunan mitolojisinden bir figür olan...

Yeni 50'lik Banknotlar Çıktı!

Avrupa serisinin dördüncü banknotu olan yeni 50’lik euro banknot bugün dolaşıma girdi. Banknot ışığa tutulduğunda hologramın üst kısmındaki pencere şeffaf hale geliyor ve Yunan mitolojisinden bir figür olan 'Europe’ portresi ortaya çıkıyor.
Avrupa Merkez Bankası (ECB), Avrupa serisinin dördüncü banknotu olan yeni 50’lik euro banknotun bugün dolaşıma girdiğini açıkladı.
Euroyu kalpazanlığa karşı daha dirençli hale getirmek için bir adım daha atıldığı aktarılan açıklamada, yeni 50 euroluk banknotun, ilk olarak 20 euroluk banknotta kullanılan yeni ve yenilikçi "portre penceresi" teknolojisini içerdiği ifade edildi.
Açıklamada, banknotun ışığa tutulduğunda hologramın üst kısmındaki pencerenin şeffaf hale geldiği ve Yunan mitolojisinden bir figür olan 'Europe’un portresinin, banknotun her iki tarafından da görülebilecek şekilde ortaya çıktığı aktarıldı.
Piyasada en çok 50'lik banknotların kullanıldığı belirtilen açıklamada, "Piyasada 9 milyar adetten fazla olan 50'lik banknotlar, tüm euro banknotların yüzde 46'sını oluşturuyor. İlk seri 50 euroluk banknotlar, yeni 50'lik banknotlarla kullanılmaya devam edecek ve daha sonra yavaş yavaş dolaşımdan kalkacak" denildi.
Banknotları güncelleme işlemi, sahtecilikle mücadele çerçevesinde 2002 yılında gündeme gelmişti. Daha önce 5, 10 ve 20 euroluk banknotlar güncellenerek piyasaya sürülmüştü.
2019 yılının başında ise yeni 100 ve 200 euroluk banknotlar piyasaya sürülecek.

Etiketler: banknotiş dünyasıeuroparadöviz

Yeliz Eren

Tarih: 10.04.2017 - 21:39:09 Görüntülenme: 32509 Kişi

işbulurum.com.tr

iş ilanları

Veri İşleniyor. Lütfen Bekleyin..